Varaosa AQVA GLASS vedenpuhdistuskannuun, kaatonokka ja ilmanottopilli
Toimituskulut alkaen 7,90 €
Tai nouto myymälästä 0 €
19,90 €
Hinta sis. alv 24%
1 476 kpl
Tuotekysymykset
04.09.2021
Hei, Milloin Suomessa valmistetut kannut tulevat myyntiin? Jos ostaa varaosina lasisen kannun, kaatonokan ilmanottopillillä ja suodattimen niin saako niistä koottua kannun?
Aqva Finland
06.09.2021
Hei ja kiitos kysymyksestänne. Suomessa valmistetut puhdistuskannut on suunniteltu tulevan Suomen myyntiin joulumarkkinoille. Kannun saa kokonaisena tosiaan koottua näistä mainitsemistanne osista myös, jos näin haluaa tehdä.
02.04.2021
Meillä ollut tämä kannu käytössä 6kk. Ilmanottopilli alkoi värjäytyä aavistuksen ruskehtavaksi. Se oli helppo pestä kun kaupasta löytyi sopivan pieni ja pitkä harja. Kaatonokkaa pestäessä huomasin että kaatonokan sisällä on selvästi onkalo joka kerää vettä. Vaikuttaa siltä että tämä onkalo tyhjenee joka kerta kaadettaessa vettä mutta kaiken muun ajan siinä makaa jonkin verran vettä. Nyt näkyy että tämä onkalo on kanssa värjäytynyt aavistuksen ruskeaksi samalla tavalla kuin ilmanottopilli. Ongelmana on vain että tätä onkaloa ei pääse pesemään millään tavalla. Onko mitään suunnitelmia parantaa tätä kaatonokkaa niin että sen pääsee puhdistamaan? Jos ei, niin pyydän lähettämään uuden kaatonokan kaksi kertaa vuodessa. Tämä on hirveä suunnitteluvirhe jos kaatonokkaa ei saa avattua puhdistusta varten.
Aqva Finland
07.04.2021
Hei ja kiitos viestistänne. Kiitos kommentistanne. AQ001 kannuun on tulossa kokonaisuudessaan päivitystä ja näin ollen myös kaatonokkaan tulee muutoksia.
Tuotteella ei ole vielä arvosteluja..
Sopii AQVA GLASS 2 ja AQVA GLASS kannuihin
Korkki: ABS muovi, elintarvikelaatu