AQVA MAX humus suodatin 10 tuuman / M-koko
Toimituskulut alkaen 7,90 €
Tai nouto myymälästä 0 €
39,00 €
Hinta sis. alv 24%
168 KPL
Tuotekysymykset
24.06.2019
Otan järvestä vettä saunaan: järvisuodatin 50 mikroa + linjasuodattimet 10 ja mikroa sekä aktiivihiilisuodatin. Vesi on kyllä puhdasta mutta väri ruskeaa. Auttaisiko AQ050X? Mitkä ovat halkaisija ja pituus? Suodatinkotelo näyttää samalta kuin teidän kuvissa mutta en ole varma se teidän mallia.
Aqva Finland
25.06.2019
Hei ja kiitos kysymyksestänne. Suodatin vähentää vedestä humusta. Suodatin on kooltaan standardi 10" suodatin. Mitat ovat: Halkaisija: 6,3cm ja korkeus 25cm.
Tuotteella ei ole vielä arvosteluja..
AQVA MAX M koon humussuodatin vähentää myös rautaa ja mangaania.
Vähentää myös uraania vedestä.
Puhdistusteho perustuu mekaaniseen suodatukseen sekä ioninvaihtoon (anionin- ja kationinvaihto)
Tuloveden suositukset:
- Tyypillinen virtaama n. 5 litraa minuutissa
- Sopii tyypillisesti vesille joiden humuspitoisuus 5-15 mg/l
- Uraanipitoisuus max. 300 µg/l
Tyypillinen riittoisuus M koon suodattimelle 2 400-4 800 litraa kun humuspitoisuus 5 - 15mg/l. Suodattimen riittoisuuteen vaikuttaa raakaveden laatu. Tekniset tiedot -välilehdeltä löydät AQVA MAX-suodattimen riittoisuustaulukon rauta ja mangaanipitoisuuden funktiona.